Gallowayský skot

DOČASNÉ UKONČENÍ CHOVU.

Popis:

Gallowayský skot je extenzivní masné plemeno skotu pocházející ze Skotska. Je to velice staré plemeno, první zmínky o něm pocházejí z doby římské vlády na Britských ostrovech. Vyniká odolností, tvrdostí, nenáročností a dobře zachovanými přirozenými instinkty, které ho předurčují k celoročnímu chovu na pastvinách v podhorských a horských oblastech.

Charakteristika:

Gallowayský skot je středního až malého tělesného rámce. Srst je dlouhá, vlnitá, s dobře vyvinutou podsadou. Kostra zvířat je jemná, hrudník i trup je hluboký, u krav je vyvinutý lalok. Hlava je krátká a široká, se středně dlouhýma ušima na kterých dlouhá srst tvoří třásně. Plemeno je geneticky bezrohé. Končetiny jsou krátké a suché. Nejčastěji je galloway černý, ale existují i další barevné rázy, přičemž sedlatá zvířata se v zahraničí vedou jako samostatné plemeno, belted galloway.

Je ideální k extenzivnímu chovu na kopcovitých pastvinách. Je nenáročný na ustájení, úspěšně se chová celoročně pod širým nebem, samozřejmě při zajištění minerálních lizů, zdroje vody a úkrytu před sluncem či větrem. Zvířata jsou přátelská, klidného temperamentu. Díky svým velkým a plochým paznehtům se mohou pást i v mokřadech. Novorozená telata mají nízkou porodní váhu, takže porody jsou snadné a mateřské vlastnosti jsou plně zachované, stejně jako stádový pud zvířat. Poprvé se telí mezi 28-36 měsíci věku, plemenice jsou dlouhověké. Maso gallowayského skotu je jemné a mramorované.

zdroj wikipedia...Nabízíme

 Hipoturistika
- nabízíme ubytování pro vás i vaše koně v příjemném prostředí našeho hřebčína. Stravování možno zajistit. Více zde
 
 Prodej koní
- prodej koní plemen welsh mountain pony, welsh pony v typu kob a welsh kob, všech věkových kategorií. Více zde
 
 Připouštění
- u nás připustíme vaše klisny kvalitními hřebci sekcí A a C za velmi přijatelné ceny s možností ustájení přímo na pastvinách nebo v boxech. Více zde

Kontakt

 adresa:
Petra a Pavel Blažkovi
Štichovice 29, 331 41 Kralovice

 telefon:
Petra: +420 607 759 220
Pavel: +420 603 526 446

 e-mail:
trawelstud@email.cz

Foto

Foto ke stažení

  1200×900 (373kb)


Naposledy aktualizováno – 20. 12. 2021 [aktuality]